Prairietuinen, regentuinen, puintuinen en beestentorens Een tuin heeft vaak weinig of niets met natuur te maken. Een gazon omzoomd met strak gesnoeide planten trekt nauwelijks dieren of insecten aan, vraagt veel onderhoud en heeft bestrijdingsmiddelen, kunstmest en drinkwater nodig.
De machtsgreep van Wall Street: niet politici, maar bankiers regeren de wereld De financiële wereld is op twintig jaar tijd veranderd van een relatief eenvoudig en nuttig systeem in een hightech monster dat niet langer het algemeen belang dient. Financiële ingenieurs hebben door middel van complexe en ondoorzichtige instrumenten een frauduleus piramidespel opgezet. Wij betalen de rekening.
Transportgeschiedenis
Het geniale ontwerp van de Chinese kruiwagen Terwijl de Europese kruiwagen enkel werd ingezet voor het vervoer van vracht op zeer korte afstand, was de Chinese kruiwagen eeuwenlang een universeel voertuig voor het transport van zowel goederen als passagiers op veel grotere afstanden.
Energie-efficiëntie
Mag het een zuinig lampje minder zijn? Iemand die elke avond een boek leest bij één gloeilamp verbruikt veel minder energie dan iemand die 29 spaarlampen heeft ingeschroefd, op twee zuinige laptops tegelijk werkt en naar een met zonne-energie opgeladen muziekspeler luistert.
Viva Las Vegas: Led's en de paradox van energie-efficiëntie Zuiniger apparatuur heeft vaak nieuwe toepassingen of een intensiever gebruik als gevolg, waardoor het totale energieverbruik terug op het zelfde niveau komt te liggen, of zelfs stijgt vergeleken met de situatie voor de komst van de zuiniger technologie.
Een groene auto uit 1949 Ondanks alle spitstechnologie die sindsdien in auto's is gestopt, blijft de 2PK uit 1949 zuiniger dan de kleinste Citroën vandaag.
Voedselproductie
De landbouwmachines van de toekomst? De biologische landbouw vraagt meer arbeidskrachten dan de industriële landbouw. Kunnen hybride machines een uitkomst bieden?
Geschiedenis (en toekomst?) van de industriële windmolen In de jaren dertig en veertig van de twintigste eeuw, decennia nadat de stoommachine windkracht overbodig had gemaakt, bleven Nederlandse onderzoekers koppig de toen al erg gesofistikeerde traditionele windmolen verder verbeteren.
Schipmolens Drijvende fabrieken op hernieuwbare energie.
De optische telegraaf: e-mail in de 18e eeuw Meer dan 200 jaar geleden was het al mogelijk om berichten met de snelheid van een vliegtuig door Europa te versturen – draadloos en zonder dat er elektriciteit aan te pas kwam.
Een alternatief voor vegetarisme? Insecten zetten voeding ongeveer twee tot drie keer efficiënter om in vlees dan varkens of kippen.
Thermische zonne-energie
Draait de industrie straks op geconcentreerd zonlicht? De discussie over hernieuwbare energie is vrijwel volledig gericht op de productie van elektriciteit. Maar de energie die we het meest nodig hebben, is warmte. Alle industriële activiteit - inclusief de fabricatie van zonnepanelen en windturbines - zou kunnen gebeuren door middel van spiegels en zonlicht.
Nu televisies in de huiskamer niet nog groter kunnen worden, duikt de breedbeeldtelevisie op in het landschap. Digitale reclameborden zijn een buitenkans voor adverteerders en reclameverkopers. De LED-schermen tonen geanimeerde advertenties die geen enkele consument kan negeren, wegzappen of uitschakelen.
Eindelijk wat kleur in het landschap. Een digitaal reclambord in Nederland, met een schermoppervlak van bijna 50 vierkante meter. Digitale billboards zijn veel helderder dan hun omgeving en verbruiken daardoor erg veel energie. Foto: Nationaal Adviesbureau Buitenreclame.
De verwachting dat efficiëntere verlichting tot een daling van het energieverbruik zal leiden, is gebaseerd op de veronderstelling dat we in de toekomst evenveel licht zullen produceren als vandaag. Een blik op de geschiedenis leert dat dit niet vanzelfsprekend is.
LED-lampen zijn efficiënter dan gloeilampen en spaarlampen, maar dat wil nog niet zeggen dat ze het energieverbruik doen dalen.
Spaarlampen worden steeds vaker als een overgangstechnologie beschouwd, LED's zijn de toekomst. LED-lampen zijn zuiniger en gaan langer mee dan spaarlampen, en ze bevatten geen kwik. Of de technologie haar belofte kan waarmaken, valt nog af te wachten. Witte LED’s – de lampen die we nodig hebben om ons interieur te verlichten – zijn momenteel nog te zwak en te duur om een volwaardig alternatief te zijn voor de gloeilamp of de spaarlamp (hun lichtopbrengst is vaak veel lager dan wat fabrikanten aangeven). Het succes van gekleurde LED-verlichting is echter al een feit. En die belooft het energieverbruik alleen maar de hoogte in te jagen, want ze introduceert verlichting waar voorheen geen verlichting was.
Wie zich afvraagt waarom zuiniger technologie niet tot zuiniger
auto's leidt, moet eens een kijkje nemen in deze (Nederlandstalige)
Citroën-brochures uit 1954 en 1974.
Het zijn originele, ingescande folders van de 2CV of Deux Chevaux ("2PK", "geit" of "eend" in de Vlaamse en Nederlandse volksmond). Ondanks alle spitstechnologie die sindsdien in auto's is gestopt,
blijft de 2PK uit 1949 zuiniger dan de kleinste Citroën vandaag. Een vergelijking van de specificaties laat zien waar het schoentje wringt.
Energie-efficiëntie is, naast het overschakelen op duurzame energiebronnen, het belangrijkste wapen van zowel regeringen als milieugroeperingen om de energie- en klimaatcrisis aan te pakken.
Want energiezuiniger huizen, auto's, apparaten en diensten, zo gaat de redenering, leiden tot energiebesparing en dus minder energieverbruik. Was het maar waar. Energiezuinige producten zijn goed voor de portemonnee. Maar ze leveren niks op voor het klimaat of het milieu.
Televisies worden steeds groter, platter en gulziger.
De televisie is de meest verspreide technologie in ons land. Meer dan 96 procent van de huishoudens heeft er minstens één in huis. Televisies hebben gedurende de halve eeuw dat ze bestaan, nauwelijks een rol van betekenis gespeeld in het totale elektriciteitsverbruik. Een klassieke TV verbruikt ongeveer 100 watt elektriciteit, evenveel als een straffe gloeilamp. Maar de traditionele beeldbuis wordt in sneltreintempo vervangen door platte televisieschermen: die verbruiken tot 15 keer zoveel elektriciteit. (Foto)
Afscheid van het automobilisme Bestaan er op seksueel gebied nog nauwelijks taboes, op het gebied van mobiliteitsbeleid ligt dat lichtjes anders.
Alle artikels over auto's Moordende vierwielaandrijving, auto's op gebakken lucht, waarom de elektrische auto geen toekomst heeft, een groene auto uit 1949,...
Energie
Oorlog om windenergie Windturbines en windparken stelen wind van elkaar. Moet het middeleeuwse windrecht weer van stal worden gehaald?
Tegels als alternatief voor staal Het tamboerijngewelf maakt structuren mogelijk die een hedendaags architect niet zou kunnen of durven bouwen zonder stalen bewapening.
Cycle Chics: fietsen met een rokje Probeer de aandacht van de andere weggebruikers maar eens op je benen te richten als je in een sportwagen of een SUV zit.
Elektrisch transport voor een koopje Een grootschalige introductie van elektrische auto's kent veel technische uitdagingen en zal veel tijd en geld kosten. Het verduurzamen van openbaar vervoer en goederentransport zou daarentegen snel en met bestaande technologie kunnen gebeuren, voor een spotprijs - als er voor de trolleybus en de trolleytruck wordt gekozen.
Alleen een idioot reist per trein Hoe kan je het mensen kwalijk nemen dat ze het vliegtuig nemen als het milieuvriendelijk alternatief drie keer duurder is?
Hoe duurzaam leeft de stadsbewoner? Stedelingen nemen vaker het vliegtuig dan plattelands-bewoners, wat hun ecologische voetafdruk een stuk groter maakt dan gedacht.
ICT: alle artikels Windows schaadt het milieu, het recht op 35 mobiele telefoons, energieverbruik televisies ontspoort, waar is de tweedehandsmarkt voor downloads?,...
Scheepvaart
Moderne containerschepen trager dan oude zeilschepen Het Duitse vrachtschip Preussen, het grootste zeilschip dat ooit werd gebouwd, haalde van 1902 tot 1910 een vergelijkbare gemiddelde snelheid als die van grote containerschepen vandaag.
Nucleaire vrachtschepen: varen op atoomkracht Net als een zeilschip produceert een nucleair schip geen luchtvervuiling, CO2 of lawaai. Maar het is niet afhankelijk van de wind, het kan veel sneller varen en het heeft een veel grotere laadcapaciteit.
Laatste reacties